powyżej 120 cm

Zalety naszych wieżowych mechanizmów zegarowych: - wykonane są z materiałów nierdzewnych i odpornych na ścieranie (brąz, stal, nierdzewna, poliamidy) - nie wymagają smarowania - nie posiadają żadnych pracujących styków elektrycznych - dają efekt płynnego przesuwu wskazówek - posiadają zasilanie awaryjne z układem automatycznego ładowania akumulatorów (gdyby zegar nie został wyposażony w zasilanie awaryjne, wówczas po przerwie w zasilaniu zegar samoczynnie się nastawia, ponieważ brak zasilania, nie powoduje utraty informacji o upływającym czasie) - mechanizmy wyposażone są w optyczny układ kontroli pozycji wskazówek - komputer sterujący pracą mechanizmu wykrywa błędne ustawienie wskazówek, np. na skutek uszkodzenia mechanizmu lub przeciążenia wskazówki. W takim wypadku komputer samoczynnie dokonuje korekty. - moment napędowy wskazówek ustawiany jest programowo, maksymalnie do 20Nm - przystosowane są łącznie z akumulatorami zasilania awaryjnego do ciągłej pracy w zakresie temperatur od -25 do +50°C -mechanizm posiada dwa programowane wyjścia innych urządzeń (np. dzwony, oświetlenie) - mechanizm posiada małe gabaryty i niewielki ciężar. - są produktem krajowym - wszystkie elementy zostały zaprojektowane i wytworzone w Polsce - posiadają dziesięcioletnią gwarancję
Nasze mechanizmy zegarowe przeszły przyspieszony test zużycia odpowiadający 100-letnej pracy mechanizmu. Test w warunkach ekstremalnych (temperatura od -30 do +60°C; wpływ warunków atmosferycznych) spowodował śladowe zużycia przekładni i kół zębatych umożliwiając dalszą wieloletnią i bezawaryjną pracę naszych mechanizmów.
Wysokiej jakości mechanizm zegara wieżowego, sterowany falami DCF, do zegarów o tarczach o średnicy do 100 cm. Widok z przodu.
Ten sam mechanizm. Widok z tyłu
 
Wysokiej jakości mechanizm zegara wieżowego, sterowany falami DCF, do zegarów o tarczach o średnicy:
 • do 200cm (model MZ 320)
 • do 300cm (model MZ 320 Power)
 •  
  Wysokiej jakości mechanizm zegara wieżowego, sterowany falami DCF, do zegarów o tarczach o średnicy:
 • do 250cm (model MZ 400)
 • do 350cm (model MZ 400 Power)
 • do 450cm (model MZ 480 Extra Power)
 •  
  Działający mechanizm zegara wieżowego, sterowany falami DCF, ze zdjętą osłoną.
   
  Wysokiej jakości mechanizm zegara wieżowego, sterowany falami DCF, do największych w świecie zegarów z tarczami o średnicy rzędu 1000 cm (10 metrów).
  Na zdjęciu - montaż mechanizmu (mechanizm widoczny bez osłon)