SYGNALIZACJA dźwiękowa, DZWONY ektroniczne

         Dźwięk bicia prawdziwych dzwonów to atmosfera i urok tradycji, to powaga i dostojeństwo miejsca. Proponujemy Państwu naprawy, renowację i utrzymanie starych dzwonów jak i konstruowanie nowych. 
          Naszą specjalnością jest instalowanie na istniejących dzwonach elektromagnetycznych modułów wybijających godziny, półgodziny i kwadranse.

          Na Państwa życzenie możemy skomponować hejnał lub inny utwór muzyczny wygrywany przez kurant elektroniczny. Wybrany utwór można zaprogramować do odtarzania na specjalne okazje, w różnych terminach w ciągu całego roku.         Kuranty i dzwonki elektroniczne, szkolne montujemy w różnego typu obiektach na terenie całej Polski. Są one przystosowane do pracy na zewnątrz jak i wewnątrz budynków. Proponowane przez nas kuranty elektroniczne wiernie odtwarzają dźwięki bicia dzwonów i cyklicznie wygrywają np. hejnał miasta.

          Można u nas zamówić również indywidualne kompozycje, np. wygrywane przez kuranty specjalne melodie, czy hejnały (wykonane przez wykwalifikowanego muzyka - absolwenta Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi). Istnieje możliwość dzierżawy urządzeń.


Podstawowe parametry elektronicznego kuranta:
- 200 programów włączeń sekwencji melodii w każdym dniu z rozróżnieniem dni powszednich, niedziel i sobót, miesięcy itp.
- programowanie poziomu głośności
- tryb pracy ręcznej i automatycznej
- wewnętrzny głośniczek
- radiowa kontrola zegara wewnętrznego z odbiornika fal DCF
- komunikacja za pomocą wyświetlacza LCD
- max. moc wyjściowa 200 W, opcjonalnie 2x, 3x, lub 4x 200 W
- tuba nagłaśniająca 250 W lub 50 W, w hermetycznej obudowie
- napięcie zasilania tuby 120 V lub 25 V
- pasmo przenoszenia 20 Hz - 20 000 Hz - bardzo wysokie jak dla takich urządzeń
- idealnie dokładne wybijanie godzin lub zaprogramowanych hejnałów 
- synchronizacja Carillonu ze atomowym wzorcem czasu odbywa się za pośrednictwem fali radiowej nadawanej przez nadajnik DCF-77, np. Carillon automatycznie zmienia czas z letniego na zimowy
- urządzenie samoczynnie ustawia się po włączeniu do pracy
- zapewniamy o wysokiej jakości produktu
Okres próbny
Na życzenie możemy zainstalować urządzenie na okres próbny.